Małe ssaki

Pokarmy i Przysmaki

Elementem opieki nad zwierzakiem jest dbanie o jego prawidłową dietę. Wybór odpowiedniego pokarmu pozwoli cieszyć się mu długim i zdrowym życiem. W King Zoo oferujemy szeroką gamę pokarmu dla gryzoni i innych małych zwierząt. Są to pokarmy różnych firm, zróżnicowane pod względem rodzaju i smaku. Należy jednak pamiętać, że każdy gatunek ma swoje indywidualne potrzeby dlatego pokarm dla gryzoni i innych małych zwierząt dobieramy do ich specyficznych wymagań. Niektóre ze zwierzaków muszą mieć na przykład stały dostęp do siana. Życie swojemu pupilowi możemy umilać najróżniejszymi smakołykami, które oferujemy w King Zoo. Znajdą Państwo u nas szeroki wybór dodatków do diety. Są to: kolby, wanienka, ciastka, dropsy, zioła, owoce i inne.

Akcesoria

Wybór odpowiedniego domu to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji przy zakupie małego ssaka. Klatka powinna być nie tylko odpowiednio przestronna dla samego zwierzaka, ale musi pomieścić też wszystkie niezbędne dla niego akcesoria. W King Zoo zdajemy sobie sprawę jak ważny to wybór dlatego cały czas mamy bardzo bogatą ofertę klatek – odpowiednią dla każdego sprzedawanego u nas zwierzaka. Oferujemy klatki różniące się zarówno pod względem kształtu, koloru, jak i wielkości. Mogą być plastikowe lub metalowe, z gotowym wyposażeniem lub bez, czyli takie które sami musimy wyposażyć w różne urządzenia. Klatka to najważniejsze cztery kąty dla zwierzaka. Żeby nasz mały ssak miał zdrowe i ciekawe życie, trzeba w niej zamontować akcesoria. W King Zoo czeka na Państwa szeroki wybór. Sprzedajemy poidełka, miski, domki, kuwety i kołowrotki oraz wszelkiego rodzaju zabawki, z których każdy zwierzak będzie zadowolony.

Higiena

Nie wszystkim wydaje się to oczywiste, ale nasi mali domownicy wymagają również regularnej pielęgnacji. Aby zwierzak był zdrowy i zadbany, trzeba obcinać mu pazurki, czesać i podcinać jego sierść, kąpać a nawet dbać o zęby (rodzaj pielęgnacji zależy od gatunku). W King Zoo oferujemy duży wybór obcinarek, grzebieni, szczotek oraz różnego rodzaju kosmetyków. Ważnym elementem higieny jest sprzątanie po naszym gryzoniu. Zaniedbana klatka nie tylko śmierdzi, ale jest wielką wylęgarnią roztoczy oraz bakterii, a to stanowi zagrożenie dla zwierzaka. Domek gryzonia i innych małych ssaków wyścielamy odpowiednim materiałem. Jakim? To już zależy od gatunku oraz preferencji właściciela. Mogą to być: wióry, siano, granulaty lub specjalne sprasowane drewienka. Aby klatkę dłużej utrzymać w czystości proponujemy tzw. podściółkę drewnianą lub kukurydzianą. Dobrze sprawdzają się też wióry zapachowe i pochłaniacze zapachów. Należy pamiętać, że niektóre małe zwierzęta siano traktują jako pokarm, dlatego zawsze musi być świeże i najlepiej z dodatkiem ziół. Siano to na przykład wyściółka, i pokarm dla gryzoni.

Oferta:

Psy

SPRAWDŹ PROMOCJE