Terrarystyka

Terraria i akcesoria

Decyzja o zakupie jakiegoś egzotycznego zwierzaka: pająka, węża czy jaszczurki, jest równoznaczna z tym, że będziemy musieli zapewnić mu jak najbardziej odpowiednie warunki. Pierwszą rzeczą, której będziemy potrzebować jest terrarium, czyli miejsce przeznaczone do trzymania naszego zwierzaka. W King Zoo posiadamy gotowe terraria dla wszystkich oferowanych przez nas zwierząt. Umożliwiamy również zamówienie pod wymiar. Sprzedawane przez nas terraria są solidne i zapewniają zwierzakom odpowiednią wentylację. W terrarystyce większość zwierząt, z jakimi przyjdzie nam się zetknąć, pochodzić będzie z rejonów tropikalnych i pustynnych. Stąd temperatura, wilgotność i oświetlenie będą miały bardzo duże znaczenie dla zdrowia i życia naszego egzotycznego podopiecznego. Oświetlenie pełni w terrarystyce trzy funkcje: nie tylko oświetla, ale i ogrzewa terrarium oraz daje potrzebne promieniowanie UVC. Oferujemy Państwu żarówki i świetlówki UVC, żarówki grzewcze oraz wszystko, co niezbędne jest do podłączenia światła w terrarium. Ponieważ zwierzęta terraryjne są zmiennocieplne, ich „domy” powinny być ogrzewane. Służą do tego kable grzewcze, maty grzewcze i promienniki ciepła. Wszystko to dostępne jest w King Zoo. Aby natomiast nie było zbyt dużych wahań temperatury, stosujemy jeszcze dodatkowo termoregulatory. Wilgotność podnosimy natomiast przez codzienne zraszanie. Pomocne mogą być również wodospady umieszczane wewnątrz terrarium. Aby najlepiej odwzorować warunki naturalne, w naszym sklepie zoologicznym, posiadamy szereg podłoży takich jak: glina, kora drzew, piasek czy podłoża kokosowe, bukowe i torfowe. Proponujemy również przydatne dla terrarystów pincety, termometry, hydrometry, faunaria czyli haki pomocne w naszej hodowli. Aby terrarium wyglądało ładnie, oferujemy szereg dekoracji w postaci naturalnie wyglądających korzeni, liści, mchów, kokosów, bambusa, korków, skał i innych.

Pokarmy i suplementy

Zdrowa i urozmaicona dieta oraz odpowiednie suplementy zapewnią naszemu zwierzakowi zdrowe i długie życie oraz pozwoli nam cieszyć się z hodowlanych sukcesów. Pod względem przyjmowanego pokarmu zwierzęta w terrarystyce możemy podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich karmimy przygotowanymi samodzielnie sałatkami lub po prostu zrywamy dla nich np. mlecz lub liście drzew (trzeba jednak pamiętać, że zawsze robimy to z dala od ulic). Niekiedy pokarm ten możemy zastąpić granulatem roślinnym lub mieszanką ziołową dostępną w King Zoo. Drugą grupę w terrarystyce stanowią te zwierzęta, którym podajemy pokarm zwierzęcy. Podstawowym pokarmem tej grupy są owady i ich larwy. W ofercie naszego sklepu zoologicznego znajda Państwo: świerszcze (rożne gatunki), karaczany (rożne gatunki), szarańcze (rożne gatunki), mącznika młynarka i zoophobas. Posiadamy również inny pokarm zwierzęcy zgodny z upodobaniami niektórych gadów. Dla żółwi dostępne są również mrożonki, suszone ryby, krewetki, gammarus oraz gotowe pokarmy w postaci granulatu. Trzecia grupę w terrarystyce stanowią zwierzęta żywiące się zarówno pokarmem roślinnym, jak i zwierzęcym. To w jakich proporcjach podajemy pokarm roślinny w stosunku do zwierzęcego zależy od konkretnego gatunku. Istotnym czynnikiem w hodowli naszych zwierząt terraryjnych są suplementy diety. Dodawane do pożywienia wpływają na prawidłowy rozwój i kondycję zwierząt. Są to dostępne w King Zoo witaminy i minerały w postaci kropel dodawanych do wody, proszku do posypywania owadów karmowych lub dodawanego do pokarmu.

Zwierzęta

Większość z nas ze zwierzętami egzotycznymi spotyka się jedynie w ogrodach zoologicznych lub ogląda je w telewizji bądź w internecie. U jednych budzą strach, inni fascynują się nimi. Część ludzi zaintrygowana egzotyką tych stworzeń chce przenieść ten klimat do domu. Terrarystyka nie jest jeszcze tak popularna jak akwarystyka, ale z roku na rok przybywa fascynatów tych ciekawych stworzeń. Musimy pamiętać, że te zwierzęta ( a zaliczamy do nich owady, płazy, gady) nie występują naturalnie w naszym kraju i dlatego wymagają specjalnych, sztuczne stworzonych warunków. Przy zakupie pamiętajmy o tym, by nie wybierać zwierzęcia tylko po wyglądzie. Pod uwagę trzeba wziąć również jego tryb życia (niektóre prowadzą nocy, inne dzienny), stopień trudności hodowli oraz wielkość terrarium jakiego wymaga. W King Zoo oferujemy kilkanaście gotowych terrariów dla węży, jaszczurek, żółwi, żab, ptaszników i owadów. Nasze zwierzęta zawsze są w dobrej kondycji. Dbają o nie, nie tylko nasi sprzedawcy, ale także lekarz weterynarii, który sprawuje nad nimi ciągłą opiekę. Wiele spośród egzotycznych zwierząt sprzedawanych w naszym sklepie zoologicznym jest pod ochroną i podlega Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). Przy ich sprzedaży wydajemy stosowne dokumenty potwierdzające legalne źródło pochodzenia. Po zakupie takiego zwierzaka nie powinniśmy zapomnieć o rejestracji, na którą mamy 14 dni od chwili wejścia w jego posiadanie. Rejestracji takiej dokonujemy w starostwie, na terenie którego przechowujemy zwierzaka.

Oferta:

Psy

SPRAWDŹ PROMOCJE